Plisy

Plisy – stanowią nowatorski a zarazem bardzo atrakcyjny sposób zasłony okien. Nazwa ma ścisły związek z techniką zagniatania tkaniny. Można nimi zasłonić okna o nietypowych kształtach: trójkątne, trapezowe, dachowe, okrągłe, półokrągłe a nawet ośmiokątne.

Plisy – są najlepszym rozwiązaniem do ogrodów zimowych i basenów, ponieważ w przypadku dużego nasłonecznienia i wilgoci nie deformują się. Są to produkty, które można prać w łagodnym środku piorącym bez narażenia ich na zniszczenie lub uszkodzenie. Wszystkie najwymyślniejsze kształty w konstrukcji ogrodów zimowych dają się wypełnić i pozostają w pełni funkcjonalne. W zależności od wyboru rodzaju plisy (pojedyńcza lub podwójna) możemy uzyskać podwyższone właściwości termoizolacyjne i optyczne (plisa pojedyncza przepuszcza więcej światła).

Plisy wykonywane są z tkanin syntetycznych o różnych właściwościach: przepuszczające światło, półprzezroczyste, nieprzezroczyste i dekoracyjne. Sterowanie może być realizowane za pomocą łańcuszka, linki lub uchwytu znajdującego się na ruchomej listwie żaluzji. Dostępne są również wersje z napędem elektrycznym 24 V, uruchamianie silnika inicjowane jest wyłącznikiem klawiszowym lub pilotem.

Zalety montażu do listew przyszybowych:

  • montaż w oknach każdego typu, np. okrągłe, trapezowe, trójkątne
  • możliwość sterowania: góra-dół, dół-góra, prawo-lewo, lewo-prawo
  • montaż sufitowy
  • złożenie w ciągu dnia nie ogranicza dostępu światła
  • nie ogranicza otwarcia okna lub drzwi w wąskiej wnęce otworowej.