Markizy

Markizy przeciwsłoneczne zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Z każdym rokiem pojawiają się w kilku tysiącach polskich domów. Zmieniły również oblicze naszych szarych niegdyś ulic, ozdabiając witryny sklepów, kawiarni i restauracji.

Te piękne, kolorowe zasłony zapewniają nie tylko ochronę przed słońcem, deszczem i upałem. Rozjaśniają i ozdabiają nasze domy, ożywiają elewacje, a przede wszystkim sprzyjają wypoczynkowi i wprawiają w wakacyjny nastrój. Napęd każdej markizy może być ręczny (korbka) lub elektryczny, bogaty program automatyki pozwala zaspokoić wszelkie gusta klienta. Markizę można pochylać pod dowolnym kątem do poziomu.

Szerokość maksymalna 5 m, wysięg maksymalny 1,8 m.
Jest markizą nadokienno-balkonową przeznaczoną do zaciemniania i osłony wnęk okiennych, witryn, balkonów, tarasów i werand. Opuszczane ramiona z aluminium, wyposażone w sprężynę, która napina tkaninę i zapobiega składaniu ramion pod naporem wiatru. Mocowana może być nawet tam, gdzie wytrzymałość podłoża nie pozwala na zastosowanie markizy tarasowej ze składanymi ramionami, ponieważ ciężar rozłożony jest na uchwyty ramion i rury nawojowej.
Dostępna w czterech zestawach, napęd ręczny lub automatyczny.

Szerokość maksymalna 5 m, wysięg maksymalny 3,1 m.
Napęd ręczny lub automatyczny, lekka, wolnowisząca markiza do przesłonięcia tarasu lub balkonu, kompaktowa konstrukcja wyróżniająca się uniwersalnym uchwytem ścienno-sufitowym, zapewniającym szybkość i prostotę montażu oraz umożliwiający pochylenie markizy nawet do 85°. Łańcuch Fleyer’a w przegubach markizy, konstrukcja lakierowana techniką proszkową na 5 kolorów: biel, beż, brąz, srebrny, grafit.

Szerokość maksymalna 7 m, Wysięg maksymalny 3,6 m.
Konstrukcja zapewnia długą żywotność w warunkach intensywnego użytkowania. Rozkładane ramiona markizy są zamocowane na aluminiowych uchwytach o specjalnej konstrukcji. Zastosowanie w konstrukcji ramion łańcucha Fleyer’a w połączeniu z precyzją wykonania przegubów zapewniają markizie niezawodne wieloletnie działanie. Tkanina jest zawsze równomiernie napinana, dzięki centralnej podporze rury nawojowej. Konstrukcja opiera się na stalowej belce kwadratowej, co daje swobodę i łatwość w montażu.
Możliwość zastosowania zestawu do ramion krzyżowych, nNapęd ręczny lub automatyczny.

Szerokość maksymalna 7 m, Wysięg maksymalny 3,6 m.
Doskonale sprawdza się na dużych tarasach, precyzja wykonania przegubów ramion oraz zastosowanie wytrzymałego łańcucha Fleyer’a zapewniają markizie trwałość i niezawodne działanie.
Konstrukcja opiera się na stalowej belce kwadratowej, co daje pewną swobodę w wyborze miejsca zamocowania uchwytów i czyni markizę bardzo łatwą w montażu.
Możliwość zastosowania zestawu do ramion krzyżowych, napęd ręczny lub automatyczny.

Szerokość maksymalna 7 m, wysięg maksymalny 3,6 m.
Elegancka markiza z kasetą, która doskonale prezentuje się na tarasach, Specjalna konstrukcja uchwytów ramion, powoduje, że ramiona są podnoszone do góry, a belka przednia domyka się szczelnie z kasetą osłaniając zwiniętą tkaninę. Zastosowanie w konstrukcji ramion łańcucha Fleyer’a w połączeniu z precyzją wykonania przegubów zapewniają markizie niezawodne działanie. Dzięki zastosowaniu podpór sprężystych rury nawojowej w markizach tkanina jest równomiernie napinana.
Łączy w sobie cechy markizy kasetowej z konstrukcją opartą na kwadratowej belce nośnej, pozwala to korzystać w pełni z funkcjonalności markizy kasetowej, czyniąc ją jednocześnie łatwą w montażu. Napęd ręczny lub automatyczny.

Szerokość maksymalna 5,3 m, Wysięg maksymalny 2,5 m.
Markiza o lekkiej konstrukcji co czyni ją ekonomicznym rozwiązaniem do zacieniania tarasów i balkonów średniej wielkości, rozkładane ramiona markizy, wykonane ze specjalnego stopu aluminium i zastosowany w przegubach łańcuch Fleyer’a, sprawia, że są one wytrzymałe i trwałe.
Konstrukcja markizy opiera się na solidnej stalowej belce kwadratowej, co daje swobodę i łatwość w montażu. Możliwość zastosowania zestawu do ramion krzyżowych opcjonalny aluminiowy daszek chroni zwiniętą tkaninę i podkreśla estetyczny wygląd całej markizy. Napęd ręczny lub automatyczny.