Rolety podtynkowe

Rolety systemu podtynkowego przeznaczone są do zastosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących. Rolety w systemie SP i SP-E wkomponowują się w elewację budynku stanowiąc jej integralną część. Pozostałe elementy czyli pokrywa rewizyjna i prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do barwy okien.

Duży wybór kolorów w palecie standardowej umożliwia zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów. Powłoki kolorystyczne elementów ekstrudowanych wykonywane są metodą lakierowania proszkowego, co zapewnia wysoką jakość i trwałość produktu.

Nowoczesna konstrukcja skrzynki SP i SP-E pozwala na wykonywanie prac konserwacyjnych i serwisowych na elementach mechaniki rolety bez zakłócania prywatności domowników.

Sterowanie roletami może odbywać się ręcznie lub poprzez napęd elektryczny połączony z systemem sterującym, pozwalającym na ich komfortową obsługę.

W systemie podtynkowym oferujemy również wersję z siatką przeciwinsektową, która w ciepłe dni umożliwia użytkownikowi skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.

Informacje dodatkowe

21Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt (PHI) docenił właściwości rolet w systemach Aluprof SP i SP-E. Organizacja ta wydała certyfikat dla skrzynek o wielkości 165, które w obu systemach, przy spełnieniu wymagań montażu zgodnych z certyfikatem mogą być z powodzeniem stosowane w budynkach o niskim zapotrzebowaniu na energię. Rolety SP i SP-E to systemy podtynkowe, w których skrzynka jest zabudowana a jej czoło stanowi jednocześnie podkład pod materiał wykończeniowy. Taka konstrukcja sprawia, że elementy rolety nie ingerują w konstrukcję okna ani nadproża, dzięki czemu szczelność budynku pozostaje nienaruszona.

Systemy SP i SP-E zostały opracowane by zapewnić ochronę przed ucieczką ciepła a jednocześnie estetyczne wykończenie elewacji. Co ważne, prawidłowy montaż umożliwia wykorzystanie każdego okna, spełniającego wymagania Instytutu Domów Pasywnych, którego współczynnik przenikania ciepła okna Uw jest niższy od 0,80 W/(m2K) natomiast współczynnik Ug szyby nie przekracza poziomu 0,70 W/(m2K).

To pierwszy certyfikat PHI dla polskiej firmy w tej grupie produktów. Rozwiązanie to jest również pierwszym tak uniwersalnym systemem w bazie komponentów pasywnych Instytutu.